Skip to content

173 Market StPassaic, NJ 07055

Built 1900

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block1047
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1 B
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,900
8%
Improvement Value:$334,200
92%
Total Assessment$365,100

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1900