Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
72-78 Passaic AvePassaic, NJ 07055
Last Sale Date
Feb 1, 1993
Property Information
Block2151
Lot54
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2 OFFICE CONDOS
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 1999 | $20,920 | -1.3% |
| 1998 | $21,193 | -3.0% |
| 1997 | $21,846 | +0.0% |
| 1996 | $21,846 | +14.9% |
Property History
No events match the selected filters.