Skip to content

358-374 BroadwayPassaic, NJ 07055

Public School

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Dec 29, 1997

Property Information

Block3272
Lot4

Dwellings---
ZoningPD-3
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$104,700
1%
Improvement Value:$7,175,000
99%
Total Assessment$7,279,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2001$20,150-1.9%
2000$20,550+7.0%
1999$19,200-1.3%
1998$19,450-8.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$600,000

To:

DeedBook 153, Page 297