Skip to content

384 BroadwayPassaic, NJ 07055

Built 1980

Last Sale Date
Dec 27, 2012

Property Information

Block3272
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SB/6U/APT
Dwellings---
ZoningPD-3
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$86,300
28%
Improvement Value:$221,900
72%
Total Assessment$308,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,707+3.0%
2024$12,340+6.5%
2023$11,588+0.8%
2022$11,499+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980