Skip to content

9 11 Alfred StPassaic, NJ 07055

Vacant Land

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Oct 12, 1995

Property Information

Block3277
Lot43

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$96,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$96,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,970+3.0%
2024$3,856+6.5%
2023$3,621+0.8%
2022$3,593+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,000

To:

DeedBook 142, Page 86