Skip to content

204 Harrison St.Passaic, NJ 07055

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block4063
Lot50
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S/RETAIL
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,800
38%
Improvement Value:$106,200
62%
Total Assessment$170,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,009+3.0%
2024$6,807+6.5%
2023$6,392+0.8%
2022$6,343+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0