Skip to content

26 Sherman StPassaic, NJ 07055

Public School

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Aug 31, 1992

Property Information

Block4068
Lot20

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$31,900

Tax History

YearProperty taxesChange
1994$321-29.1%
1993$453+0.0%
1992$453+11.8%
1991$405+26.5%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000

To:

DeedBook 131, Page 216