Skip to content

381 Harrison StPassaic, NJ 07055

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2017

Property Information

Block4107
Lot7
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SB/6U/APT
Dwellings---
ZoningM-1
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$124,800
27%
Improvement Value:$337,700
73%
Total Assessment$462,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,233+3.0%
2024$20,621+6.5%
2023$19,364+0.8%
2022$19,215-8.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$1,080,000

From:

To:

DeedBook 2435, Page 239Recorded2/25/2014

Also conveyed in this deed

1 parcel