Skip to content

336-338 Rossiter AvePaterson, NJ 07502

Vacant Land

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
May 26, 2015

Property Information

Block1211
Lot61

Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$35,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,814+3.9%
2024$1,745+9.5%
2023$1,593+7.2%
2022$1,486+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000

To:

DeedBook 2632, Page 63

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook D479, Page 14