Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
182-184 E 24th StPaterson, NJ 07514
Commercial
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 20, 2018
Property Information
Block2411
Lot24
Dwellings---
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.11
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$56,000
74%
Improvement Value:$19,300
26%
Total Assessment$75,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,837 | +3.9% |
| 2024 | $3,692 | +9.5% |
| 2023 | $3,370 | +7.2% |
| 2022 | $3,144 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.