Skip to content

49-51 E 24th StPaterson, NJ 07514

Commercial

Last Sale Price
$5,203,200
Last Sale Date
Sep 13, 2024

Property Information

Block2309
Lot18

Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,000
77%
Improvement Value:$16,300
23%
Total Assessment$72,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,684+3.9%
2024$3,545+9.5%
2023$3,236+7.2%
2022$3,019+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$5,203,200

To:

DeedBook 4860, Page 62

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook Z168, Page 266