Skip to content

383 E 23rd StPaterson, NJ 07514

Last Sale Date
Aug 24, 1995

Property Information

Block2712
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,168
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,100
32%
Improvement Value:$86,700
68%
Total Assessment$127,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,511+3.9%
2024$6,266+9.5%
2023$5,720+7.2%
2022$5,336+3.4%
Property History

No events match the selected filters.