Skip to content

363-365 E 23rd StPaterson, NJ 07514

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Aug 18, 2015

Property Information

Block2712
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,292
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,900
26%
Improvement Value:$146,000
74%
Total Assessment$196,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,032+3.9%
2024$9,654+9.5%
2023$8,813+7.2%
2022$8,221+3.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$410,000
DeedBook D1229, Page 116