Skip to content

190-196 Warren StPaterson, NJ 07524

Commercial

Last Sale Price
$75,132
Last Sale Date
Jun 30, 1979

Property Information

Block2803
Lot3

Dwellings---
ZoningI-2
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$86,400
83%
Improvement Value:$17,900
17%
Total Assessment$104,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,314+3.9%
2024$5,114+9.5%
2023$4,668+7.2%
2022$4,355+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$75,132

To:

DeedBook 104, Page 559