Skip to content

241 Warren StPaterson, NJ 07524

Last Sale Date
Jun 11, 2015

Property Information

Block2815
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,420
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$19,100
12%
Improvement Value:$139,600
88%
Total Assessment$158,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,086+3.9%
2024$7,781+9.5%
2023$7,103+7.2%
2022$6,626+3.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$600,000
DeedBook D1075, Page 52