Skip to content

394 River StPaterson, NJ 07524

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 2019

Property Information

Block2902
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 B
Dwellings---
ZoningMU
Sq Footage3,120
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$7,324+4.0%
2019$7,043-4.1%
2018$7,346+5.6%
2017$6,955+16.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$125,000

From:

To:

DeedBook 3382, Page 281Recorded8/20/2018

Property Sale

Sale
$75,000

From:

To:

DeedBook 3286, Page 275Recorded4/16/2018