Skip to content

449-451 E 22nd StPaterson, NJ 07514

Commercial

Last Sale Price
$710,000
Last Sale Date
Aug 3, 2004

Property Information

Block3304
Lot28

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,500
77%
Improvement Value:$14,300
23%
Total Assessment$61,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,149+3.9%
2024$3,030+9.5%
2023$2,766+7.2%
2022$2,580+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$710,000

To:

DeedBook 835, Page 254