Skip to content

502-506 E 23rd StPaterson, NJ 07514

Church/Charitable

Last Sale Price
$848,000
Last Sale Date
Sep 8, 2008

Property Information

Block3315
Lot10

Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,600
87%
Improvement Value:$8,300
13%
Total Assessment$64,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2011$2,825+4.2%
2010$2,711+5.9%
2009$2,560+186.3%
2008$894
Property History

Property Sale

Sale
$848,000

To:

DeedBook 1669, Page 215