Skip to content

17-19 Godwin StPaterson, NJ 07501

Vacant Land

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Sep 25, 2017

Property Information

Block3712
Lot1

Assessment

Land Value:$68,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$68,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,510+3.9%
2024$3,378-33.2%
2023$5,053+7.2%
2022$4,714+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000

To:

DeedBook 3166, Page 197

Property Sale

Sale
$1,500,000
DeedBook D1335, Page 278