Skip to content

18 Tyler StPaterson, NJ 07501

Commercial

Last Sale Price
$24,100
Last Sale Date
Mar 29, 2011

Property Information

Block3712
Lot11

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,300
89%
Improvement Value:$4,100
11%
Total Assessment$36,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,855+3.9%
2024$1,785+9.5%
2023$1,629+7.2%
2022$1,520+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$24,100

To:

DeedBook 2041, Page 46