Skip to content

668 E 22nd StPaterson, NJ 07504

Last Sale Date
Sep 6, 2016

Property Information

Block3802
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,409
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,500
32%
Improvement Value:$105,200
68%
Total Assessment$154,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,882+3.9%
2024$7,585+9.5%
2023$6,924+7.2%
2022$6,459+3.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 2894, Page 208Recorded9/8/2016

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook D1814, Page 35

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook D1357, Page 145