Skip to content

275 Park AvePaterson, NJ 07513

Commercial

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Dec 5, 2003

Property Information

Block3818
Lot10

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,400
67%
Improvement Value:$25,800
33%
Total Assessment$78,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,984+3.9%
2024$3,834+9.5%
2023$3,500+7.2%
2022$3,265+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$315,000

To:

DeedBook 651, Page 78