Skip to content

89 18th AvePaterson, NJ 07513

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 1, 2024

Property Information

Block3915
Lot4

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage1,200
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,300
25%
Improvement Value:$106,300
75%
Total Assessment$142,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,265+3.9%
2024$6,992+9.5%
2023$6,383+7.2%
2022$5,954+8.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$635,009

To:

Sq Ft1,200DeedBook 4396, Page 104

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook Y116, Page 36