Skip to content

52-54 18th Ave(Unit X)Paterson, NJ 07513

Last Sale Date
Mar 2, 2020

Property Information

Block4003
Lot3
QualifierX
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
DescriptionP.54 18TH AVE
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage3,216
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
33%
Improvement Value:$77,600
67%
Total Assessment$116,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2013$3,795
Property History

Property Sale

Sale
$0