Skip to content

880 E 24th StPaterson, NJ 07513

Last Sale Price
$159,900
Last Sale Date
May 25, 2005

Property Information

Block4004
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,619
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$57,900
28%
Improvement Value:$149,000
72%
Total Assessment$206,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,542+3.9%
2024$10,144+9.5%
2023$9,261+7.2%
2022$8,638+3.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$159,900

To:

Sq Ft2,619DeedBook 1026, Page 289