Skip to content

340-356 BroadwayPaterson, NJ 07501

Last Sale Date
Oct 26, 2022

Property Information

Block4201
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1 BF
Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage20,877
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$465,900
19%
Improvement Value:$1,952,700
81%
Total Assessment$2,418,600

Sale
$0