Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
157-159 Ellison StPaterson, NJ 07505
Last Sale Date
Apr 17, 1995
Property Information
Block4407
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description3 B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$257,100
10%
Improvement Value:$2,329,400
90%
Total Assessment$2,586,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.