Skip to content

149-151 Ellison StPaterson, NJ 07505

Public School

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Feb 8, 1984

Property Information

Block4407
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$375,900
11%
Improvement Value:$3,002,800
89%
Total Assessment$3,378,700

Sale
$400,000

To:

DeedBook 111, Page 416