Skip to content

14 Market StPaterson, NJ 07501

Public Property

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Jun 30, 2004

Property Information

Block4609
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.6

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$892,200
96%
Improvement Value:$38,800
4%
Total Assessment$931,000

Sale
$450,000

To:

DeedBook 847, Page 136