Skip to content

12 Marshall StPaterson, NJ 07501

Church/Charitable

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
May 7, 2004

Property Information

Block4710
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 F
Dwellings---
ZoningB-4
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$73,400
83%
Improvement Value:$15,000
17%
Total Assessment$88,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2009$2,153
Property History

Property Sale

Sale
$75,000

To:

DeedBook 1191, Page 55