Skip to content

247-251 Marshall StPaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$185,000
Last Sale Date
Aug 17, 2009

Property Information

Block5502
Lot6

ZoningMU
Sq Footage5,042
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$123,700
88%
Improvement Value:$17,400
12%
Total Assessment$141,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,189+3.9%
2024$6,918+9.5%
2023$6,316+7.2%
2022$5,891+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$185,000

To:

Sq Ft5,042DeedBook 1815, Page 185

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook D154, Page 29