Skip to content

133-135 Barclay StPaterson, NJ 07503

Other Exempt

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Sep 22, 2009

Property Information

Block5507
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description56 APTS/74PARKS
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$51,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$2,163+1.0%
2021$2,141-4.4%
2020$2,241+4.0%
2019$2,155-4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$320,000

To:

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook D1170, Page 23