Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
26 Park StPaterson, NJ 07503
Last Sale Date
Aug 11, 2000
Property Information
Block5705
Lot24
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,025
Acreage0.07
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$41,500
23%
Improvement Value:$140,000
77%
Total Assessment$181,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,247 | +3.9% |
| 2024 | $8,899 | +9.5% |
| 2023 | $8,124 | +7.2% |
| 2022 | $7,578 | +3.4% |
Property History
No events match the selected filters.