Skip to content

274 Spring StPaterson, NJ 07524

Vacant Land

Last Sale Price
$46,000
Last Sale Date
Nov 10, 2021

Property Information

Block5805
Lot17

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$43,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,201+3.9%
2024$2,118+9.5%
2023$1,934+7.2%
2022$1,804+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$46,000

To:

DeedBook 4181, Page 51

Property Sale

Sale
$30,200
DeedBook D1925, Page 143