Skip to content

635 Main StPaterson, NJ 07503

Last Sale Date
Jan 2, 1983

Property Information

Block5805
Lot30

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage550
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,500
53%
Improvement Value:$55,900
47%
Total Assessment$118,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$4,943+1.0%
2021$4,895+0.3%
2020$4,880+14.4%
2019$4,264-4.1%
Property History

No events match the selected filters.