Skip to content

623 Main StPaterson, NJ 07503

Last Sale Date
Jan 20, 1998

Property Information

Block5805
Lot36

Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage1,920
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,500
31%
Improvement Value:$136,800
69%
Total Assessment$199,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2022$8,321+1.0%
2021$8,239+0.3%
2020$8,211+14.4%
2019$7,176-4.1%
Property History

No events match the selected filters.