Skip to content

174 Spring StPaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Apr 25, 2005

Property Information

Block5810
Lot2

Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,500
87%
Improvement Value:$2,400
13%
Total Assessment$17,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$912+3.9%
2024$878+9.5%
2023$801+7.2%
2022$747+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

To:

DeedBook 987, Page 109