Skip to content

178 Spring StPaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Apr 25, 2005

Property Information

Block5810
Lot4

Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,500
57%
Improvement Value:$11,700
43%
Total Assessment$27,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,386+3.9%
2024$1,334+9.5%
2023$1,217+7.2%
2022$1,136+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000

To:

DeedBook 987, Page 109