Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
16 Spring StPaterson, NJ 07501
Last Sale Date
Apr 10, 1998
Property Information
Block6102
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description2 F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage16,500
Acreage0.23
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$139,300
5%
Improvement Value:$2,414,600
95%
Total Assessment$2,553,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.