Skip to content

104-106 Railroad AvePaterson, NJ 07501

Last Sale Date
Sep 13, 2024

Property Information

Block6105
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 B
Dwellings---
ZoningI-1
Sq Footage16,756
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$168,800
23%
Improvement Value:$568,300
77%
Total Assessment$737,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$37,555+3.9%
2024$36,140+9.5%
2023$32,993+7.2%
2022$30,774+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0