Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
25 Chestnut StPaterson, NJ 07501
Last Sale Date
Apr 25, 1997
Property Information
Block6314
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1 S CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,638
Acreage0.06
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$21,900
12%
Improvement Value:$160,000
88%
Total Assessment$181,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.