Skip to content

11 Goshen StPaterson, NJ 07503

Vacant Land

Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
Apr 27, 2009

Property Information

Block6705
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$79,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,045+3.9%
2024$3,893+9.5%
2023$3,554+7.2%
2022$3,315+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$355,000

To:

DeedBook 1763, Page 30

Property Sale

Sale
$355,000
DeedBook D1737, Page 112

Property Sale

Sale
$370,000
DeedBook D1079, Page 9