Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
10-12 George StPaterson, NJ 07503
Last Sale Date
Feb 3, 1999
Property Information
Block6707
Lot23
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class45
Description2 B 2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,303
Acreage0.11
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$49,900
21%
Improvement Value:$183,900
79%
Total Assessment$233,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,662 | +4.0% |
| 2024 | $11,213 | +9.8% |
| 2023 | $10,215 | +7.4% |
| 2022 | $9,511 | +3.4% |
Property History
No events match the selected filters.