Skip to content

329 Atlantic StPaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$320,500
Last Sale Date
Sep 19, 2011

Property Information

Block6801
Lot22
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2G
Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage875
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$37,000
37%
Improvement Value:$63,000
63%
Total Assessment$100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,095-16.6%
2024$6,109+9.5%
2023$5,577+7.2%
2022$5,202+8.2%
Property History

Property Sale

Sale
$320,500

To:

Sq Ft875DeedBook 2107, Page 293