Skip to content

327 Atlantic StPaterson, NJ 07503

Last Sale Date
Dec 14, 2019

Property Information

Block6801
Lot23
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2G
Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,900
74%
Improvement Value:$11,300
26%
Total Assessment$43,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,201+3.9%
2024$2,118+9.5%
2023$1,934+7.2%
2022$1,804+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0