Skip to content

40 Lehigh AvePaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$730,000
Last Sale Date
Jun 2, 2025

Property Information

Block7103
Lot7

Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$13,600
85%
Improvement Value:$2,400
15%
Total Assessment$16,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$815+3.9%
2024$784+9.5%
2023$716+7.2%
2022$668+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$730,000

To:

DeedBook 4918, Page 20