Skip to content

208-210 Michigan AvePaterson, NJ 07503

Last Sale Date
Jul 24, 2003

Property Information

Block7104
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1 F O2F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,436
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,800
16%
Improvement Value:$271,800
84%
Total Assessment$323,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,487+3.9%
2024$15,866+9.5%
2023$14,484+7.2%
2022$13,510+3.4%
Property History

No events match the selected filters.