Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
328-330 Vreeland AvePaterson, NJ 07513
Last Sale Date
Apr 20, 2005
Property Information
Block7912
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1 CB
Dwellings---
ZoningMU
Sq Footage3,680
Acreage0.16
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$128,900
29%
Improvement Value:$315,500
71%
Total Assessment$444,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $22,642 | +3.9% |
| 2024 | $21,789 | +9.5% |
| 2023 | $19,891 | +7.2% |
| 2022 | $18,554 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.