Skip to content

358-360 E 32nd StPaterson, NJ 07504

Last Sale Price
$139,000
Last Sale Date
Dec 18, 2018

Property Information

Block8614
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2 F
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,248
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,500
40%
Improvement Value:$79,200
60%
Total Assessment$132,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,761+3.9%
2024$6,506+9.5%
2023$5,940+7.2%
2022$5,540+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$139,000

To:

Sq Ft1,248DeedBook 3479, Page 8

Property Sale

SaleMulti
$82,500
DeedBook H160, Page 342