Skip to content

15 Judith PlaceWayne, NJ 07470

Built 1954

Last Sale Price
$718,000
Last Sale Date
Apr 25, 2025

Property Information

Block1003
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,302
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$105,400
60%
Improvement Value:$71,200
40%
Total Assessment$176,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,501+4.0%
2024$10,098+1.2%
2023$9,974+0.4%
2022$9,930+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$718,000

To:

Sq Ft1,302DeedBook 4889, Page 15

Property Sale

Sale
$195,000

To:

DeedBook L 154, Page 142

Property Built

Built

Year Built: 1954